+370 604 16118
VIC
VIC

DANTŲ ŠAKNŲ KANALŲ GYDYMAS

PASLAUGOS

Dantų šaknų kanalų gydymas, kitaip – endodontinis gydymas, atliekamas esant pažeistam danties vidiniam audiniui – pulpai (šnek. nervas).

Esant ėduoniui ar po danties traumos bakterijoms pasiekus pulpos audinius, prasideda uždegimas – pulpitas. Laiku nesikreipus į gydytoją odontologą, pulpos audiniai žūsta ir infekcija išplinta į aplinkinius audinius. Vėliau pažeidžiamas aplink danties šaknį esantis kaulas, susiformuoja pūlinys – pasireiškia viršūninis periodontitas, o ir toliau yrant audiniams susiformuoja cista.

+370 604 16118Kontaktai

ENDO1

Priklausomai nuo pulpos pažeidimo laipsnio, žmogus gali jausti įvairius pojūčius burnoje:

 • aštrų savaiminį skausmą, ypač vakare ar naktį;
 • danties skausmas nėra lokalus (sunku nurodyti, kurį dantį skauda);
 • padidėjęs jautrumas šalčiui;
 • pažeidus aplink šaknies viršūnę esantį kaulą, dantis gali atrodyti „pakeltas“ ir skausmingas valgant, skundžiamasi nuolatiniu lokaliu ir maudžiančiu skausmu;
 • Lėtinio proceso metu ligos simptomai yra vos pastebimi, o danties pažeidimas diagnozuojamas rentgenologiniu tyrimu.

Naudojant naujausias technologijas ir mikroskopus, endodontiškai sugydytas dantis toliau gali tarnauti likusį gyvenimą. Pažangios technologijos netgi leidžia pergydyti anksčiau blogai sugydytas dantų šaknis.

Tik kokybiškas šaknų kanalų gydymas užtikrina sėkmingą pažeisto danties atstatymą. Mūsų klinikos gydytojai rekomenduoja endodontiškai gydytus dantis stebėti ir reguliariai atvykti profilaktinei gydytojo apžiūrai.

Dažniausia endodontinių ligų priežastis yra infekcija

Priežasčių, dėl kurių pradeda kankinti danties skausmas, gali būti pačių įvairiausių: netinkama burnos higiena, įvairios dantų ir dantenų ligos, danties šaknų kanalų uždegimas ir kt. Danties šaknų kanalų anatomija, ligų diagnostika ir gydymas vadinamas endodontija. Pasak „Vilniaus implantologijos centro“ gydytojos endodontologės Lauros Andriukaitienės, populiariausios danties kanalų ligos yra ūmus pulpos (danties sudėtinė dalis, mažas kraujagyslių, nervų ir limfagyslių raizginys, esantis danties viduje po emaliu ir dentinu) uždegimas bei lėtinis periodontitas, liga, kurios metu uždegimas pažeidžia dantį supančius audinius.

„Dažniausia endodontinių ligų priežastis yra infekcija, patekusi į danties kanaluose esančią pulpą. Taip nutinka, kai negydomas ėduonis, dėl mikroįtrūkimų danties kietuosiuose audiniuose, nekokybiškai atliktų danties restauracijų. Toliau negydomas pulpos uždegimas sukelia danties ar jo dalies žuvimą ir viršūninio apydančio audinių pažeidimą“, sakė gydytoja endodontologė. Įdomiausia, kad atsiradus danties kanalų uždegimui žmogus ne visada jaučia skausmą kramtydamas, sukąsdamas dantis. Neretai liga aptinkama atsitiktinai radiologinio tyrimo metu.

Mikroskopas – nepakeičiamas instrumentas gydant danties šaknų kanalus

Svarbiausias šaknies kanalų gydymo tikslas yra pašalinti uždegiminius, infekcijos pažeistus arba mirusius audinius iš kanalų sistemos. „Procedūra atliekama specialiu instrumentu, kanalai  plaunami dezinfekuojančiais tirpalais. Paruošti kanalai turi būti kokybiškai hermetizuojami šiuolaikine plombine medžiaga, o dantis tinkamai restauruojamas medžiagomis, kurios apsaugos ne tik danties kanalų sistemą nuo pasikartojančios infekcijos, bet ir nuo vertikalių šaknies lūžių rizikos. Jos teigimu, gydant tokias problemas taikomas mikroskopinis gydymas, nes danties vidinė sandara yra labai sudėtinga, sudaryta iš kanalų sistemos. Norint kokybiškai atlikti endodontinį gydymą, visą šią sudėtingą sistemą būtina dezinfekuoti.

Naudojant mikroskopą ir specialius instrumentus galima labai tiksliai atskirti ir pašalinti nereikalingus arba pažeistus danties kietuosius audinius, taip atveriant visus egzistuojančius kanalus. Mikroskopas yra nepakeičiamas instrumentas diagnostikoje, jame yra įmontuota vaizdo ar foto kamera. Atliekant endodontinį gydymą, nuskausminama vietiniais anestetikais. Dantys po šaknies kanalų gydymo kelias dienas gali būti jautrūs, tačiau skausmas palaipsniui turi nurimti ir visai išnykti.

Kodėl atsiranda danties šaknų kanalų uždegimas?

Taip nutinka, kai dėl karieso suminkštėja danties audiniai. Kokybiškas endodontinis gydymas užkerta kelią infekcijos plitimui, žandikaulio kaulo, viršūninio apydančio audinių pažeidimams. Atsiranda nemažai pacientų, kuriems kyla klausimų, kodėl šis gydymas toks brangus lyginant su paprastu dantų plombavimu. Šiuolaikinis endodontinis gydymas yra sąlyginai brangus dėl naudojamų naujų ir brangių technologijų bei medžiagų. Endodontinis gydymas iš gydytojo reikalauja daugiau laiko, susikaupimo ir meistriškumo. Kai kurie sudėtingi atvejai yra gydomi kelių vizitų metu. Jei žmogus norėtų išvengti dažno šaknies kanalų taisymo, privalėtų laikytis asmeninės ir profesionalios profilaktinės burnos higienos, bent kartą per metus apsilankyti pas gydytoją odontologą ir burnos higienistą. Būtina gydyti kariozinius pažeidimus ir keisti nekokybiškas dantų restauracijas.

Esant galimybei, VIC klinikos gydytojai visada stengiasi pirmiausiai pritaikyti endodontinį gydymą ir išsaugoti dantį, nes natūralaus danties išsaugojimas garantuoja:

 • efektyvų kramtymą,
 • normalią kandimo jėgą ir pojūtį,
 • apsaugo šalia esančius dantis nuo papildomo nusidėvėjimo ir deformacijos.

Gydytojai

KONTAKTAI

UAB "Vilniaus implantologijos centro klinika"
DARBO LAIKAS
 • darbo laikas
 • I-IV 08:00 - 20:00
     V 08:00 - 18:00

PARAŠYKITE MUMS

How to enable JavaScript in your browser