+370 604 16118
VIC
VIC

DANTŲ PLOMBAVIMAS

PASLAUGOS

Dantų ėduonis – lėtinė infekcinė dantų liga, sukelianti danties kietųjų audinių irimą. Dantų ėduonis yra labiausiai paplitusi dantų liga ir net 99% Lietuvos gyventojų dantys yra pažeisti ėduonies.
Ėduonis gali formuotis ir sveikame, ir plombuotame dantyje.

Pacientas pradžioje pastebi pakitusią danties spalvą, vėliau gali pradėti jausti skausmą valgydamas ir gerdamas šaltus gėrimus. Vos pajutus vieną iš šių požymių, rekomenduojama kuo skubiau kreiptis į gydytoją odontologą.

+370 604 16118Kontaktai

Mūsų tikslas – kuo anksčiau diagnozuoti dantų pažeidimus ir juos gydyti, išsaugant kuo daugiau sveiko danties audinio.

Pradinėje ėduonies stadijoje dantis yra gydomas be gręžimo ir plombavimo.  Danties audiniai yra stiprinami mineralinių medžiagų, fluoro, kalcio preparatais.
Esant gilesniems danties audinių pažeidimams, dantis yra gręžiamas, šalinami ėduonies pažeisti audiniai, o jų defektas panaikinamas labai aukštos kokybės kompozicinėmis plombomis.
Atstatant sugedusį dantį, atkuriama danties anatominė forma, kramtymo funkcija bei estetinė išvaizda.

Priklausomai nuo klinikinės situacijos vieno danties plombavimas gali užtrukti nuo 30 minučių iki 2 valandų. Po dantų plombavimo rekomenduojame kas pusę metų atlikti profesionalią burnos higieną bei atvykti profilaktinei patikrai ir plombų poliravimui.

Dantų ėduonis arba dantų kariesas – tai burnoje esančių rūgščių sukeltas danties kietųjų audinių progresuojantis irimas. Rūgštys atsiranda tuomet, kai ant dantų paviršių susidariusiose apnašose esanti burnos microflora, skaidydama angliavandenius išskiria rūgštis. Tuo metu vyksta emalio, dentino ir, rečiau, cemento demineralizacija, t. y. kalcio jonų išsiplovimas iš danties kietųjų audinių.

Dantų ėduonis turi keturias raidos stadijas:

  • Kariozinė dėmė ­
  • Paviršinis kariesas
  • Vidurinysis kariesas
  • Gilusis kariesas (dažnai komplikuojasi danties pulpitu, nes į pulpos ertmę patenką bakterijų sukeliančių uždegimą).

Pirminėje stadijoje ėduonį galima pastebėti pagal balzganą dėmelę emalio paviršiuje ar jo duobutėse. Po to dėmelės paviršiuje susidaro ertmė, kuri lėtai, o kartais gana greitai didėja ir pasiekia danties pulpą. Šis procesas vyksta dėl mikroelementų (pvz. fluoro), vitaminų stokos maiste, angliavandenių pertekliaus maiste, o taip pat dėl kramtymo funkcijos sumažėjmo vartojant daugiau susmulkintą maistą. Sumažėjus danties emalio atsparumui, burnoje esančios bakterijos bei virusų fermentai lengvai tirpdo emalį.

Pacientas dažniausiai nusiskundimų neturi iki gana gilios ertmės susidarymo. Tik atidesni pacientai pastebi ant dantu atsiradusias dėmes. Tokiu atveju gydymo reikia tik del estetinių priežaščių.

Atsiradus ertmei, pacientas gali skųstis, kad mato ją, jaučia nelygumą liežuviu, joje stringa maistas. Kol ertmė nedidelė, skausmo nejusite. Ertmei gilėjant, atsiranda skausmas patekus į ją saldžiam maistui, vėliau dantis pradeda reaguoti į temperatūrinius dirgiklius, skauda kramtant maistą.

Pažeistų dantų terapinis gydymas yra paremtas jau esamų kariozinių ertmių plombavimu.

Plombavimas

Plombavimas suprantamas, kaip konservatyvi profilaktinė priemonė, skirta apsaugoti esamą danties nervą nuo galimo pažeidimo ir tolimesnių sunkesnių komplikacijų. Plombavimas atliekamas dažniausiai vieno vizito metu gydytojo kabinete. Dažniausiai dantys plombuojami šviesoje kietejančiais kompozitais, rečiau stiklojonomeriniais cementais.  Plombuojami  tik  santykinai  nedideles ir vidutines ertmes turintys dantys.  Didesnius defektus turinčius dantis rekomenduojama atsatyti protezavimo restauracijomis- įklotais, užklotais, vainikėliais.

Prieš procedurą plombuojama vieta nuskausminama vietiniais anestetikais. Dantis preparuojamas maksimaliai tausojant natūralius ir sveikus danties audinius. Plombuojama stengiantis kuo tiksliau atkurti buvusią danties struktūrą. Kompozitai tarpusavyje skiriasi daugeliu savybiu (spalva, skaidrumu, elastingumu ir t.t.), todėl tik nuo gydytojo profesionalumo priklauso kaip tiksliai bus atkurta danties spalva ir forma.
Estetinis dantų plombavimas

+370 604 16118Kontaktai
 

Estetinis plombavimas – dantų restauracijos metodas, kuriuo atkuriama dantų funkcija, koreguojant jų formą, spalvą, išsidėstymą lanke. Estetinio dantų plombavimo metu naudojamas kompozitas, kuriuo atkuriamas dentinas ir emalė.
Kompozitas yra labai skirtingų spalvų, todėl nesunku pacientui parinkti tinkamiausią spalvą pagal jo dantis. Svarbu žinoti, kad estetinis dantų plombavimas atliekamas norint pašalinti nedidelius trūkumus – panaikinti tarpus ir susigrūdimus tarp dantų, keisti dantų formą ar spalvą, atstatyti nuskilusius ar nudilusius dantis. Norint tiesinti dantis ar pataisyti sąkandį, geriau rinktis ortodontinį gydymą.

Estetinio plombavimo metu natūralūs danties audiniai yra maksimaliai išsaugomi, nėra šlifuojami, todėl dantys išlieka gyvybingi, nėra žalojama gleivinė. Estetinis dantų plombavimas yra neskausminga, greita ir nebrangi procedūra.
Estetinis plombavimas padės jums atkurti gražią šypseną, turėti sveikus ir baltus dantis.

Gydytojai

KONTAKTAI

UAB "Vilniaus implantologijos centro klinika"
DARBO LAIKAS
  • darbo laikas
  • I-IV 08:00 - 20:00
       V 08:00 - 18:00

PARAŠYKITE MUMS

How to enable JavaScript in your browser