KONTAKTAI

DARBO LAIKAS

 • P 8:00 - 20:00
 • A 8:00 - 20:00
 • T 8:00 - 20:00
 • K 8:00 - 20:00
 • Pn 8:00 - 18:00
 • Š -
 • S -
+370 604 16118
VIC
VIC

PROFESIONALI BURNOS HIGIENA

PASLAUGOS

Graži šypsena – žmogaus vizitinė kortelė. Visame pasaulyje daug dėmesio skiriama dantų priežiūrai: pirmiausia profesionaliai burnos higienai ir dantų ligų profilaktikai. Nemalonus kvapas iš burnos, nesveiki, paslankūs dantys, kraujuojančios dantenos būna sergant dantų ėduonimi, gingvitu ar periodontitu.

Profesionali burnos higiena – labai svarbus sveikatos aspektas. Nemalonus kvapas iš burnos, nesveiki, paslankūs dantys, kraujuojančios dantenos būna sergant dantų ėduonimi, gingvitu ar periodontitu. Dantų šepetėliu ne visuomet gerai išvalome dantis. Nešiojantiems implantus, breketus, dantų protezus gera burnos higiena ypač svarbu.

+370 604 16118Kontaktai

Ant dantų paviršių iš maisto likučių, mikrobų, nusilupusio burnos gleivinės viršutinio epitelinio sluoksnio susidaro balkšvai pilkos spalvos sunkiai matomos dantų apnašos, kuriose kaupiasi daugybė mikroorganizmų. Šios apnašos ir išsiskyrusios rūgštys pažeidžia dantų emalį, dantys pradeda gesti. Mikrobai, esantys keletą parų ant danties paviršiaus, išskiria toksinus, kurie dirgina dantenas, sukeldami pakitimus. Po kiek laiko tarp danties ir kaulo atsiranda kišenės, ilgainiui dantys tampa paslankūs, ir žmogus gali jų visiškai netekti.

Periodonto ligos yra neskausmingos ir jūs galite nežinoti, kad sergate šia klastinga, daugelį apydančio audinių pažeidžiančia liga. Ankstyva dantenų pažeidimo stadija vadinama gingvitu. Dantenos būna paraudusios, patinusios, kraujuoja valant dantis. Šioje stadijoje liga yra grįžtamoji ir gali būti išgydyta, pradėjus taikyti individualios bei profesionalios burnos higienos procedūras.

Sunkesnė ir labiau išplitusi dantenų liga yra periodontitas, kuris sukelia gilesnius dantenų ir kaulo pažeidimus. Ankstyvoje stadijoje ši liga taip pat pagydoma. Sergant periodontitu dantys tampa paslankūs, iškrenta patys arba juos išrauna odontologas.

Pagrindinės dantų ir periodonto ligų profilaktikos priemonės – profesionali šiuolaikiška burnos higiena.

Vizito pas burnos higienistą metu jums bus paaiškinta taisyklinga dantų valymo metodika, parinkta dantų pasta, skalavimo skystis, numatytas kitas vizitas profilaktiniam patikrinimui. Ultragarsiniu skaleriu, instrumentais, oro abrazijos būdu nuo visų dantų paviršių, periodonto kišenių nuvalomos kietos ir minkštos virš ir po dantenomis esančios apnašos, šalinami mikroorganizmai, jų išskiriami toksinai. Paciento pageidavimu valomi dantys gali būti nuskausminami. Šios procedūros atliekamos vieno ar kelių vizitų metu.

Pašalinus konkrementus ir apnašas, dantys nupoliruojami specialiais šepetėliais, guminiais diskeliais bei poliravimo pasta. Nupoliruoti dantų paviršiai yra atsparesni dantų ėduoniui, mažiau kaupiasi apnašų ir akmenų.

„AIR – FLOW“ – vienas dantų apnašų šalinimo metodų. Tai puikus ir neskausmingas būdas nuvalyti nikotino, kavos ar arbatos apnašas bei pašviesinti dantis.

„AIR – FLOW“ greičiau ir veiksmingiau šalina dantų apnašas, palyginti su įprastomis dantų poliravimo priemonėmis. Jis labai veiksmingas net ir sunkiai prieinamose vietose. Stipri oro, vandens bei sodos miltelių srovė, nukreipta statmenai dantų paviršiui, greitai ir be skausmo nuvalo susikaupusias apnašas. Po „AIR – FLOW“ procedūros būsite maloniai nustebinti natūralia šypsena, komforto bei švaros pojūčiu burnoje. Tik burnos higienistas gali veiksmingai pašalinti apnašas ir akmenis. Svarbu suprasti, kad nuolatinė priežiūra padeda išvengti odontologinių problemų ir sutaupyti laiko bei pinigų. Reguliarus apsilankymas pas burnos higienistą turėtų tapti įpročiu tiems, kas brangina savo sveikatą, nes dantų ir dantenų ligos daro neigiamą poveikį visam mūsų organizmui.

Dantų šepetėliu ne visuomet gerai išvalome ir sveikus dantis, o nešiojantiems breketus ar turintiems protezus ant dantų arba implantų, gera burnos higiena darosi sudėtingesnė ir reikalaujanti ypatingo kruopštumo. Profesionalią dantų priežiūrą ir higieną būtina atlikti reguliariai.

Vizito pas burnos higienistą metu Jums bus suteiktos šios paslaugos:

 • Ultragarsiniu skaleriu, instrumentais, oro abrazijos būdu nuo visų dantų paviršių ir periodonto kišenių nuvalomos kietos ir minkštos apnašos, mikroorganizmai, jų išskiriami toksinai;
 • dantys nupoliruojami specialiais šepetėliais, guminiais diskeliais bei poliravimo pasta. Nupoliruoti dantų paviršiai yra atsparesni dantų ėduoniui, kaupiasi mažiau apnašų ir akmenų;
 • paaiškinama taisyklinga dantų valymo metodika;
 • parenkama dantų pasta ir skalavimo skystis;
 • bendra burnos būklės kontrolinė apžiūra, ir jei reikalinga, paskiriamas tolimesnis gydymas.

Profesionali burnos higiena po protezavimo ant dantų ir implantų

Dažnai vyrauja klaidinga nuomonė, kad suprotezuoti dantys, bei implantai nereikalauja tokios kruopščios priežiūros kaip nuosavi dantys. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad apnašos ant protezų linkusios kauptis daugiau nei ant natūralių dantų, todėl burnos higieną, juos nešiojant, reiktų atlikti ypač kruopščiai.

Ypač rūpestingai reiktų prižiūrėti protezus ant implantų, kadangi tinkamai nenuvalius apnašų, aplink implantą gali atsirasti uždegimas, kuriam išplitus į gilesnius audinius, išsivysto periimplantitas, kuris gali lemti implanto netekimą.

Ar protezų ant dantų ir implantų valymas yra panašus?

bh

Protezų ant naturalių dantų bei implantų paviršiai skiriasi nuo naturalių dantų paviršių. Medžiagos, kurios yra naudojamos dantų protezavime – metalai, plastmasė, keramika yra šiurkštesnės už nepažeisto danties emalį. Kad ir kokios būtų nupoliruotos, vis tiek lieka tam tikros mikro-porelės, dėl kurių jų paviršiuose labiau kaupiasi apnašas. Kuo didesnės protezuotos konstrukcijos tuo didesnė tikimybė susikaupti didesniam apnašo kiekiui. Ši faktą galima paaiškinti tuo, kad tiltinis fiksuotas protezas su dideliu atraminių dantų ir tarpinių dalių skaičiumi turi daugiau mažiau prieinamų nišų, kurias pasiekti šepeteliu dantų valymo metu pakankamai sudėtinga. Tos sunkiai išvalomos sritis po tiltiniais protezais, ties vainikelio ribomis, ties implantu sudaro palankias sąlygas kauptis apnašui, ilgainiui jo neišvalius jis kieteja (mineralizuojasi) ir virsta akmenimis.

 

BH.impl1

Kuo gresia laiku neišvalyti apnašas ir akmenys?

Susikaupusios apnašos ir akmenys sukelia tokį patį uždegiminį procesą kaip ir šalia natūralių neprotezuotų dantų. Dantenų uždegimas pirmiausia pesireiškia dantenų paburkimu, jos tampa skausmingos, valymo metu kraujuoja, o sunkesniais atvejais kraujuoja netgi nuo lengviausio prisilietimo.

Ilgainiui negydomas dantenų uždegimas progresuoja ir apima kaulą, formuojasi patologinės kišenės. Šis procesas dažniausiai vyksta be ryškių simptomų, pacientas nejaučia skausmo bei diskomforto. Kuomet pajaučiami konkretūs nusiskundimai: blogas burnos kvapas, pūliavimas, kraujavimas, bei sunkiais atvėjais protezuotų konstrukcijų paslankumas. Tokiu atveju kalbama apie periodontitą (paradontozę).

Būtent dėl šių priežasčių yra labai svarbi nuolatinė gera protezuotų dantų bei implantų priežiūra, reguliarios profesionalios burnos higienos procedūros, kuomet įvertinama visos burnos ėrtmės bei periodonto būklė. Išvalomos ir praplaunamos visos sunkiausiai  prieinamos sritys, esančios po protezais.

periimplantitas

Ypač kruopščiai reiktų prižiūrėti protezus ant implantų, kadangi, tinkamai nenuvalius apnašų, aplink implantą gali atsirasti uždegimas, kuriam išplitus į gilesnius audinius išsivysto periimplantitas, o jis gali lemti implanto netekimą.

Tyrimais įrodyta, kad esant gerai asmeninei ir profesionaliai protezų priežiūrai konstrukcijos tarnauja ilgai ir nepraranda estetinės išvaizdos.

 

 

 

Kasdieninė asmeninė dantų protezų priežiūra.

Dantų šepetėlis

Protezuotus dantis, kaip ir natūralius, reiktų valyti mažiausiai du kartus per dieną. Rekomenduojama dantis valyti su šepetėliu, kuris turi ilgesnius kraštinius šerelius. Tokio šepetėlio ypatybė ta, kad juo patogu gerai išvalyti tiltelių bei vainikėlių kraštų ir dantenų susilietimo vietas. Jei burnoje yra likę atraminių dantų, juos reiktų kruopščiai nuvalyti dantų šepetėliu ar vieno danties šepetėliu.

Tarpdančių priežiūra – tarpdančių siūlas ir tarpdančių šepetėliai

Tarpdančius būtina valyti kiekvieną dieną! Paprastas dantų šepetėlis niekada neišvalys šitų vietų, net gi tuo atveju, kai dsantų pastų gamintojai kalba apie danties 360° kampo valymą!  Tarpdančiai valomi šepetėliu ar siūlu. Jei tai pavieniai vainikėliai, kurie tarpusavyje nėra sujungti – leidžiama naudoti siūlą, o esant tiltiniam protezams – tarpdančių šepetėliais, kadangi apnašas ypač gausiai kaupiasi būtent po tiltinių protezų tarpinėmis dalimis.

+370 604 16118Kontaktai
Dantų pasta

Nerekomenduojama naudoti balinančių, daug abrazyvių dalelių turinčių dantų pastų. Ilgą laiką naudojant tokias pastas, jos gali subraižyti protezo paviršių. Labiau tinka naudoti švelnias, vaistažolių ekstraktais prisotintas pastas su nedideliu abrazyvinių medžiagų kiekiu.

 

VIC klinikoje profesionaliai pasirūpinsime Jūsų burnos higiena.

Gydytojai

KONTAKTAI

UAB "Vilniaus implantologijos centro klinika"
DARBO LAIKAS
 • darbo laikas
 • I-IV 08:00 - 20:00
     V 08:00 - 18:00

PARAŠYKITE MUMS

How to enable JavaScript in your browser