VIC
VIC

ORTODONTIJA

PASLAUGOS

Ortodontija – odontologijos sritis, kuri koreguoja blogą sąkandį. Kreivi dantys ir blogas sąkandis yra ne tik estetinė problema. Tokie dantys sunkiau prižiūrimi, didesnė tikimybė, kad jie suges, ar išsivystis dantenų uždegimas. Dėl neteisingo sąkandžio kramtymo raumenims ir sąnariui tenka per didelis krūvis. Tai gali būti nuolatinių galvos skausmų priežastimi, taip pat gali sukelti pečių juostos, kaklo, ar nugaros skausmus.

+370 5 276 0725Kontaktai
Jei jus kamuoja žemiau išvardintos problemos, gali būti, kad ortodontinis gydymas būtų jums tinkamas sprendimas:

Galinis Sąkandis. Apatiniai dantys atsilieka nuo viršutinių dantų. Dažna šio sąkandžio priežastis yra per mažas apatinis žandikaulis. Priekiniai dantys gali būti stipriai pavirtę į priekį.

Atvirkščias sąkandis. Apatiniai priekiniai dantys kontaktuoja kraštas į kraštą su viršutiniais priekiniais dantimis arba jie iš priekio dengia viršutinius dantis.

Atviras sąkandis. Tarpusavyje kontaktuoja tik krūminiai dantys, net ir sukandus, tarp priekinių dantų lieka tarpas.

Kryžminis sąkandis. Viršutiniai krūminiai dantys yra palinkę į vidų labiau negu apatiniai.

Žirklinis sąkandis. Viršutiniai krūminiai dantys yra palinkę į išorę arba apatiniai krūminiai dantys palinkę į vidų tiek, kad kandimo metu jie prasilenkia ir nekontaktuoja.

Tarpai tarp dantų, atsiradę dėl dantų netekimo arba dantys, kurie neužpildo dantų lanko.

Susigrūdę dantys, netelpantys į dantų lanką.

 

Kada pradėti ortodontinį gydymą?

Pirmasis apsilankymas pas ortodontą rekomenduojamas 7 metų vaikams. Šio apsilankymo metu įvertinamas ortodontinio gydymo poreikis, nors pats gydymas dažniausiai pradedamas kur kas vėliau. Tokio amžiaus vaikai turi „mišrų sąkandį.“ Tai reiškia, kad dalis nuolatinių dantų jau yra išdygę, o dalis pieninių dantų dar yra neiškritę ir gydytojas ortodontas gali pastebėti dantų dygimo sekos neatitikimus, galimą dantų susigrūdimą, per didelius tarpus tarp dantų, trūkstamas dantų užuomazgas, žandikaulio augimo sutrikimus.

Įvertinus paciento problemas, suplanuojama numatomo gydymo pradžia, parenkamas gydymo būdas, jeigu reikia, pradedamas paruošiamasis gydymas.

Ankstyvas ortodontinių problemų diagnozavimas ir gydymas padeda išvengti sudėtingesnių problemų atsiradimo. Ankstyvas gydymas dažniausiai yra trumpesnis ir lengvesnis.

Geriausias laikas ortodontiniam gydymui – paauglystė.

Gydymą reikėtų pradėti 10 – 16 metų vaikams, nes paaugliai dar auga ir šiuo laikotarpiu galima pasiekti geriausių rezultatų. Kiekvienu atveju tikslus gydymo pradžios laikas parenkamas individualiai pagal ortodontinę problemą

 

Gydymo būdai:

VIC klinikoje gyd. Indrė Narbutytė  ir gyd. Eglė Lapėnaitė pacientus gydo nauja metodika – dantų tiesinimo kapomis.

Woman wearing orthodontic silicone trainer. Invisible bracesOrtodontinis gydymas susideda iš permatomų, išimamų, tiesinančių kapų, kurios keičiamos kas dvi savaites į kitą kapų rinkinį. Kiekviena kapa gaminama individualiai Jūsų dantims. Pacientas nustatyti laiku turi keisti kapas. Dėl šios priežasties dantys po truputėlį juda, kol išsitiesina iki galutinės padėties, numatytos gydytojo ortodonto.

Virtualus gydymo planas sudaromas unikalia programa, kuri parodo, kokie pokyčiai vyks su Jūsų dantimis ir kaip jie judės gydymo metu. Tai leidžia pamatyti ir įvertinti, kaip atrodys dantys gydymo pabaigoje.

 

 

Kiti gydymo būdai:

1. Nuimamais ortodontiniais aparatais, kuriuos pacientas pats gali išsiimti – gydomi  lengvesni atvejai arba išlaikomas gautas rezultatas po gydymo breketais. Nuimamus aparatus lengviau prižiūrėti, tačiau jie greičiau lūžta.

2. Nenuimamais ortodontiniais aparatais, kurių pacientas negali išsiimti – naudojami sunkesniems atvejams gydyti, taip pat kai pacientui išimamas aparatas sukelia daug nepatogumų.

3. Ortodontiniais implantais – tai laikini implantai, kurie mažos chirurginės procedūros metu tvirtinami kaule ir tarnauja kaip papildoma atrama breketams ar kitiems ortodontiniams aparatams.

4.  Ortognatine chirurgija – taikoma sunkiausiais atvejais, kai konservatyvūs gydymo metodai nėra efektyvūs. Plačiau apie chirurginį gydymą skaitykite tinklapyje http://www.drgrybauskas.com/

 

Ortodontinis gydymas – tai vienas svarbiausių žingsnių gražios ir taisyklingos šypsenos link.

Dažniausi gydytojų ortodontų pacientai – vaikai ir paaugliai, tačiau daugėja suaugusių pacientų, norinčių gydytis pas ortodontus. Ortodontinis gydymas tampa kompleksinio gydymo dalimi, kaip pagalbinis gydymas prieš dantų implantaciją ar protezavimą.

VIC klinikoje konsultuoja ir gydo vieni geriausių ortodontijos specialistų Lietuvoje. Dažniausiai ortodontinį gydymą atliekame naudodami metalinius breketus, tačiau galime pasiūlyti ir keramikinius, beligatūrinius ar liežuvinius breketus. Atsižvelgiant į amžių ir situaciją, sąkandis gali būti koreguojamas plokštelėmis ar specialiais ortodontiniais aparatais.

Breketų rūšys:

breketai.metaliniai1. Metaliniai breketai – dažniausiai naudojama breketų rūšis. Gydymas jais yra kiek greitesnis, negu kitų rūšių breketais, tačiau jie mažiau estetiški.

 

 

breketai.keramikiniai2. Keramikiniai breketai – vis labiau populiarėja dėl estetinio patogumo. Šie breketai mažiau matomi, tačiau jų kaina didesnė. Juos galima klijuoti ant viso dantų lanko arba tik ant priekinių dantų, ant mažiau matomų dantų klijuojant metalinius. Šių breketų nepatogumas tas, kad gydymas trunka keliais mėnesiais ilgiau, o nulūžusį arba įskilusį breketą reikia pakeisti nauju.

 

beligaturiniai3. Beligatūriniai breketai („Damon 2,“ „Smart clip“ sistemos) – jais dantys veikiami mažesne jėga, nes dėl specialaus breketuose esančio užrakto, viela neprisispaudžia kaip įprastai ir taip sumažina trintį sistemoje. Gydymas šiais breketais trunka trumpiau, o pas ortodontą lankytis reikia rečiau negu gydant kitomis sistemomis (kas 1,5 – 2 mėnesius). Tačiau beligatūriniai breketai gaminami tik metaliniai ir tinka ne visiems klinikiniams atvejams.

 

liezuviniai4. Liežuviniai breketai – patys estetiškiausi, nes klijuojami iš liežuvinės dantų pusės. Tačiau šie breketai tinka ne visais atvejais, jie gali dirginti liežuvio gleivinę, bei yra brangesni už kitų rūšių breketus.

 

 

Ar gydymas breketais skausmingas?

Breketų uždėjimas vienam žandikauliui trunka apie 1 valandą. Ši procedūra yra visiškai neskausminga. Pirmas 3-7 dienas po breketų uždėjimo maudžia dantis, breketai gali braižyti burnos gleivinę, todėl skiriami nuskausminantys vaistai, paprastai nesteroidiniai priešuždegiminiai medikamentai.

Braižantį breketą ar vielytę galima uždengti specialiu ortodontiniu vašku, vatele ar net kramtomosios gumos gabalėliu. Susidariusios žaizdelės vėliau savaime užgyja. Pakartotinio apsilankymo metu aktyvavus breketų sistemą, 2-3 dienas gali paskaudėti.

Ar galima gydyti dantis ortodontinio gydymo metu?

Galima, tačiau pageidautina, jog dantys būtų tinkamai sugydyti prieš ortodontinį gydymą. Svarbu, kad sudarant gydymo planą dalyvautų gydytojas-ortodontas, nes kartais tam tikrus dantis tenka šalinti, todėl jų gydyti neverta. Estetinį plombavimą, dantų balinimą patartina atidėti po ortodontinio gydymo.

Kaip dažnai teks lankytis pas ortodontą?

Pakartotiniai vizitai paprastai skiriami kas 4-6 savaites, o nešiojant beligatūrinius breketus rečiau, kas 6-8 savaites.

Kiek laiko trunka ortodontinis gydymas?

Vidutinė ortodontinio gydymo trukmė 1,5 – 2 metai, tačiau ji tiesiogiai priklauso nuo individualaus paciento atvejo sudėtingumo, pasirinktos gydymo metodikos. Tiksliai nustatyti būsimo gydymo trukmę sudėtinga – ji gali skirtis keliais mėnesiais nuo planuotos. Nepareigingas lankymasis, gydytojo nurodymų nepaisymas prailgina ortodontinį gydymą.

Ar breketai gali išspręsti visas ortodontines problemas?

Breketai ištiesina dantis. Taip pat jais galima ištaisyti  sąkandžio problemas, tačiau nustačius sudėtingas sąkandžio anomalijas gali tekti taikyti ir kitus ortodontinius aparatus ar net chirurginę operaciją.

Ar teks nešioti papildomus aparatus nuėmus breketus?

Pasibaigus ortodontiniam gydymui, gaminamos užlaikančios plokštelės ar kiti ortodontiniai aparatai, kuriuos reikia užsidėti nakčiai gydytojo nurodytą laikotarpį. Nepareigingai nešiojant užlaikančius aparatus, dantys grįžta į savo buvusias padėtis, todėl gali tekti atlikti pakartotinį ortodontinį gydymą.

Apatiniame žandikaulyje dažnai iš liežuvio pusės klijuojamas nenuimamas lankelis, kurio nesimato. Viršutinio žandikaulio dantims užlaikyti paprastai gaminama plokštelė.

Ar suaugusiam per vėlu gydytis ortodontiškai?

Tikrai ne. Suaugę žmonės taip pat gali gydytis ortodontiškai, tačiau gali skirtis gydymo taktika, priemonės bei trukmė.

Skirtingai nuo vaikų, suaugusiųjų žandikauliai nebeauga, kaulas aplink dantis gali būti patirpęs (periodontitas), daugiau dantų pažeista karieso arba netektų. Dėl šios priežasties ortodontinis gydymas tampa dalimi kompleksinio gydymo, kai sudarant gydymo planą dalyvauja ir kitų sričių gydytojai odontologai.

Kaip įvertinti ar Jūsų vaikui reikalingas ortodontinis gydymas?

Pirmieji požymiai, rodantys ortodontinio gydymo būtinumą:

– Piršto čiulpimas;

– Per anksti arba per vėlai prarasti pieniniai dantys;

– Dantų susigrūdimas;

– Kreivi ar ne vietoje išdygę dantys;

– Kvėpavimas per burną;

– Asimetriškas veidas;

– Žiojantis apatinis žandikaulis nukrypsta į šoną;

– Vaikas sunkiai kramto;

– Sukandus dantis, tarp viršutinio ir apatinio žandikaulių matomas tarpas;

– Dantys pastoviai sukanda žandą arba kanda į gomurį.

 

+370 5 276 0725Kontaktai
 

Ortodontinį gydymą pradedame tik esant puikiai burnos higienai ir sveikiems dantims.

Ortodontinio gydymo metu rekomenduojame kas 4 – 6 mėnesius atvykti pas burnos higienos specialistą. Vizito metu atliekama ne tik profesionali burnos higiena, tačiau pacientą išmokome kaip tinkamai prižiūrėti burną ir dantis.

Ortodontinis gydymas ne visada būna greitas bei lengvas. Esant sudėtingoms klinikinėms situacijoms, pacientą gydo visa VIC klinikos gydytojų komanda.

KONTAKTAI

UAB "Vilniaus implantologijos centro klinika"
DARBO LAIKAS
  • darbo laikas
  • I-V 08:00 - 20:00

PARAŠYKITE MUMS
Jūsų pateikti asmens duomenys bus tvarkomi Asmenų aptarnavimo tikslu. Plačiau apie tai galite pasiskaityti čia. Jei nesutinkate, kad Jūsų duomenys būtų tvarkomi nurodytu tikslu, prašome asmeniškai atvykti į Vilniaus implantologijos centro kliniką pageidaujamai informacijai gauti ar paslaugai užsisakyti.
 How to enable JavaScript in your browser